Krytyczna Racjonalistka

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

My new project:

Productz.com - Wikipedia of Products

Pamiętnik - Nicholas Sparks

Jedna z gorszych książek, jakie w życiu czytałam. Lubię lekkie romansidła i kryminały, nie gardzę literaturą masową, lekką, łatwą i przyjemną. Nie cierpię jednak jednej rzeczy. Udawania czegoś. Dlatego nie lubię Coelho, Whartona i niektórych książek Tokarczuk za ich pseudointelektualizm, za dziesięć złotych myśli na stronie, szukanie sensu istnienia wszechświata i pseudoartyzm. Kiedy biorę romansidło do ręki nie oczekuję mądrości, chcę lekkiej zabawnej historii z happy endem. I co z tego, że zapomnę książkę zaraz po jej przeczytaniu? Nie o to tu chodzi. Dlatego następnym razem sięgnę po Amandę Quick albo Jude Devaraux. Póki co od przeczytania Pamiętnika minęło pół roku a ja od tego czasu nie przeczytałam żadnego romansu. Nie wiem, jakie są inne książki Sparksa, ale raczej się nie dowiem. Jego maniera pisarska była dla mnie nie do zniesienia.

No ale cóż... miliony nie mogą się mylić, książki Sparksa z Pamiętnikiem na czele są wielkimi bestsellerami, co więcej niektóre doczekały się ekranizacji. Jeżeli ktoś lubi romanse, powinien spróbować, biorąc pod uwagę statystyki, duża szansa, że się spodoba. Z takimi książkami jest jak z serialami, niektórzy wolą M jak Miłość, niektórzy Modę na sukces, niektórzy Rosalindę, a niektórzy sitcomy i nie ma się czego wstydzić.

Teraz czytam

Pierwszy rok życia dziecka
Sandee E. Hathaway, Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff
Metoda Lean Startup. Wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek
Eric Ries
Przeczytane:: 140/248 stron